Biegam bo Lubię - Lidzbark Warmiński dołączył do akcji

Bieganie |

Oznacza to, że na mapie BiegamBoLubię jest już 37 miejscowości!
Debiutanckie zajęcia na stadionie przy ulicy Bartoszyckiej w Lidzbarku poprowadził Marek Olszewski – trener

lekkiej atletyki i nauczyciel wychowania fizycznego, który postanowił zorganizować BiegamBoLubię w Lidzbarku. - Lubię biegać i zależy mi na tym aby, jak najwięcej dzieci i młodzieży biegało i ćwiczyło. Droga do tego wiedzie poprzez zachęcenie rodziców i temu służy akcja BbL w Lidzbarku Warmińskim – mówi.
Przed laty Marek trenował sprinty, bieg przez plotki i skok w dal. Z kolei drugi z trenerów BbL w Lidzbarku – Marcin Powideł zaczął swoją przygodę ze sportem 10 lat temu, kiedy przebiegł pierwszy maraton. – Od kilku lat bieganie jest integralną częścią mojego życia. Biegam dużo i często startuję w zawodach – głównie w maratonach i półmaratonach – także za granicą. Chcę dzielić się swoją pasją z innymi – opowiada Marcin.
A co działo się na stadionach, gdzie akcja zadomowiła się już na dobre? - Na początek potruchtaliśmy 12 minut i porozciągaliśmy się. Częścią główną zajęć były skipy połączone z wybiegiem. Skipy A, B, C, D, podskoki i wieloskoki wykonywaliśmy na 50-metrowych odcinkach i od razu przechodziliśmy do 50-metrowego wybiegu. Następnie wykonywaliśmy bieg na odcinku 100 metrów w założeniu, że co 20 metrów biegamy na zmianę raz szybko, raz wolno. 
Na stadionie w Wydminach odbyły się zawody… triathlonowe!  – Z pewnymi modyfikacjami – zaznacza Bartek Osior, trener z Wydmin. - Naszym zamiarem było pokazanie specyfiki poszczególnych dyscyplin sportowych, w aspekcie pracy różnych partii mięśni.  Po biegowej rozgrzewce przez 2 minuty robiliśmy pajacyki gimnastyczne, następnie, przeszliśmy do skipu A, by zakończyć nasze zmagania 15-minutowym biegiem. W planach zamiast skipu A, mieliśmy "rowerek" w pozycji leżącej, niestety deszcz zmoczył nam bieżnię – mówi Bartek.
Nie mniej ciekawie było w Łodzi, gdzie urozmaiceniem zajęć było kilka ćwiczeń z jogi, między innymi "powitanie słońca", czyli prosty układ ćwiczeń rozciągający ciało :-) Z kolei w Katowicach w trakcie ćwiczeń dogrzewających uczestnicy zajęć dowiedzieli się dlaczego urozmaicone treningi mają w bieganiu – ale także w każdym innym sporcie – tak duże znaczenie. – Po krótkiej dyskusji, rozpoczęliśmy małą zabawę biegową, którą każdy z uczestników przeprowadził dla wygodnej dla siebie intensywności z zachowaniem sił na całość zabawy.