Ekstraklasa futsalu - Beniaminek, ale za to jaki!!!

Sport Zawodowy |

Piłkarze halowi „Zero Czwórki” mają szybka okazję do rewanżu po porażce 0:3 w Bielsku z Rekordem. Oto bowiem już dziś (piątek) podejmują u siebie beniaminka rozgrywek  FC Siemianowice Śląskie.

Ale to beniaminek pierwszej klasy – po rozegraniu 8-u kolejek zajmuje miejsce w tabeli czwarte, ba do medalowej lokaty traci tylko jeden punkt.  Dla Szczecinian to oczywiście okazja, by znów złapać punktowy kontakt z najlepszymi i nadal marzyć o medalu na koniec sezonu. Co ciekawe Siemianowice do ligi nie awansowały sportowo, bo w ubiegłym sezonie zajęły w I lidze miejsce 4-te. Ale wycofanie sie jednych i brak zgody na licencje innych drużyn dał Ślązakom prawo gry w gronie najlepszych drużyn Polski. Już na początku rozgrywek Siemianowice sprawiły niespodziankę pokonując 4:3 Gwiazdę Ruda Śląska, a potem niespodzianki stały się prawie zasadą. Stąd 14 punktów na koncie i znakomite miejsce w tabeli. Co do Pogoni 04 – grać już będzie mógł Mariusz Lewandowski, który odcierpiał karę za żółte kartki, być może na boisku pojawi się także Ricardo Gomes.
Przed meczem i w jego przerwie na kibiców czeka sporo niespodzianek – od występów artystycznych, po darmową kawę i konkursy, w których do wygrania są między innymi bilety do kina, na fitness, zaproszenia do pizzerii czy pamiątkowe koszulki. 
  
Ekstraklasa futsalu 
Pogoń 04 Szczecin – FC Siemianowice Śląskie,  piątek 18:00