II liga siatkówki. Piast NETTO walczył na różnych frontach

Sport Zawodowy |

Nasz siatkarski przegląd rozpoczynamy od wydarzeń ligowych oczywiście. I niestety nie mamy do przekazania dobrych wiadomości. W Poznaniu siatkarki Piasta NETTO Szczecin przegrały z tamtejszym Energetykiem w zaległym spotkaniu 2:3 w setach 25:19, 21:25, 21:25, 25:15 i 7:15.

Rywal, to jedyna drużyna, która tak naprawdę może jeszcze zagrozić Piastowi NETTO w utrzymaniu miejsca w pierwszej czwórce ligi, czyli pozycji gwarantującej udział w play-off.
To jedynie potwierdzenie , że w II lidze od pewnego czasu panuje wirus atakujący wyżej notowane drużyny. Piast przegrał z Energetykiem, Zawisza z Jokerem Świecie – słowem sypnęło niespodziankami. Oby tylko udało się szybko z „choroby” wyleczyć.  Może uda się już w nadchodzący weekend. Bo Piast podejmuje u siebie rywala zza miedzy RSMS Police. Tu faworytem oczywiście są Szczecinianki, tyle tylko, że z tym brzemieniem muszą sobie wreszcie poradzić na parkiecie.
To było w piątek, a w tym samym mniej więcej czasie juniorki Piasta NETTO Szczecin zajęły III miejsce w finale wojewódzkim mistrzostw Polski w Goleniowie. To oznacza, że o awans do kolejnej fazy rozgrywek dziewczęta muszą w dniach 2-5 luty walczyć w turnieju w Olsztynie. No cóż, skoro nie udało się przejść od razu do 1/4 finału, to trzeba będzie powalczyć w krainie jezior.

II liga siatkówki kobiet
Energetyk Poznań – Piast NETTO Szczecin 3:2
Piast NETTO Szczecin – RSMS Police, sobota 19:00