Mini Mundial 2012. Ostatnie dwie eliminacje, przed nami Wielki Finał

Sport Dla Dzieci |

Można by pomyśleć, że kiedy rozgrywane są juz ostatnie turnieje eliminacyjne tegorocznego Mini Mundialu, niewiele może nas zaskoczyć. Okazuje się jednak, że chęć gry dzieci w naszej imprezie jest tak wielka, że nie potrafi przepłoszyć ich z boiska ani padający deszcz, silny wiatr, ani nawet grad – który powitał nas w Dziwnowie.

Dodatkowo Gospodarze turniejów dla uczestników przygotowują coraz to nowe atrakcje. Tak było w Kaliszu Pomorskim, gdzie burmistrz przyjechał do uczestników mini traktorem z przyczepką, na której dowiózł kilogramy lodów!!!!

Po chwili pojawił się ponownie, tyle że z jeszcze efektowniejszym towarem. Otóż na przyczepie jechała jedyna w kraju grupa kibicek, której średnia wieku przekracza i to grubo 60 lat, a za nimi przyszły wszystkie przedszkolaki z gminy poprzebierane oczywiście w biało – czerwone barwy.

Zresztą burmistrz przyjacielem Mini Mundialu jest od dawna. Do tego stopnia, że zrezygnował z kibicowania na żywo naszej pierwszej reprezentacji. Chcieli mnie zabrać na mecz Polska – Grecja, ale jak się zorientowałem, że nie zdążyłbym dojechać na finał Mini Mundialu w Szczecinie, grzecznie podziękowałem. Takiej gratki odpuścić już nie mogłem !!!! – to słowa, w które pewnie dziś trudno uwierzyć, Michała Hypkiego  - burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Jeśli chodzi o sam turniej – ekipa USA grająca w kategorii klasy V-VI w Kaliszu ustanowiła absolutny rekord skuteczności. Strzeliła aż 23 bramki nie tracąc nawet jednej i na pewno dołączyła do grona faworytów finału. W tej samej kategorii wiekowej w ekipie Australii grało siedem dziewcząt i tylko trzech chłopaków. I zajęli w sumie 3-cie miejsce, brąz wyrywając Danii w serii rzutów karnych.
W Dziwnowie z kolei mieliśmy do czynienia z najgorszą w historii Mini Mundialu pogodą. Ale jeśli ktoś myśli, że młodzi ludzie się poddali – nic z tego. Zresztą z każdą chwilą aura się poprawiała, a finały graliśmy już w słońcu.

W kategorii wiekowej klasy III- IV Serbia w finale pokonała 3:0 Zambię. Uważaj Szczecinie nadchodzimy, i wygramy całą imprezę – tak po meczu odgrażali się piłkarze zwycięzców, choć chyba sami do końca nie spodziewają się jak wysoki poziom reprezentują drużyny z innych gmin, z którymi przyjdzie im walczyć w finale.
A Finał Mini Mundialu  już w sobotę na boisku numer 2 stadionu imienia Floriana Krygiera (Pogoni Szczecin) przy ul. Twardowskiego. Rozpoczynamy, tradycyjnie już z Komendą Wojewódzką Policji, o godzinie 10:00. Finałowe mecze przewidujemy, że rozpoczną się około 15:30. ZAPRASZAMY. Dwie najlepsze ekipy pojadą na mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska – Armenia – to już w tym roku we wrześniu.     

Mini Mundial 2012 Kalisz Pomorski
kategoria III – IV                
1.    Anglia                    
2.    Belgia                    
3.    USA                      
kategoria V - VI
1.    USA
2.    Argentyna
3.    Australia
    
Mini Mundial 2012 Dziwnów
kategoria III – IV                
1.    Serbia                    
2.    Zambia                    
3.    Niemcy                       
kategoria V - VI
1.    Meksyk
2.    Turcja
3.    Brazylia