Mini Mundial 2012 - Święto w Nowym Warpnie i Dobrej Szczecińskiej

Sport Dla Dzieci |

Odwiedzając gminy w trakcie Mini  Mundialu zawsze wyjątkowo cieszymy się, kiedy przychodzi nam poznawać nowe miejsca, nowe boiska i nowych młodych sportowców-uczestników. Tak było w miniony weekend w Nowym Warpnie – po raz pierwszy w tym roku graliśmy na naturalnej pięknej trawie, we wspaniale prezentującym się i jeszcze rozbudowywanym obiekcie sportowym w Brzózkach. 

A przy okazji świetny gospodarz, burmistrz Nowego Warpna, który w tygodniu poprzedzającym mini mundialowe emocje – zainstalował nowe krzesełka!!!! Dla dzieci jest w stanie zrobić wszystko.

Dla nas najważniejsze, że dzieciaki strzelały w Nowym Warpnie jak natchnione, a najczęstszym wynikiem w rywalizacji grupowej było 3:0. Taki wynik padł aż 7-krotnie. Piękna pogoda, świetnie przygotowane dzieciaki – i jeszcze znakomite miejsce pod lasem. A zwycięzcy Chorwaci i Peru – mogą namieszać także w całym Mini Mundialu.
Czekałem 63 lata, by doczekać w Nowym Warpnie mistrzostw świata – tak eliminację podsumował burmistrz miasta Władysław Kiraga. Dzień później podobne szaleństwo w Dobrej Szczecińskiej. Tu piłkarsko bawiliśmy się już trzeci rok z rzędu. I to co nas tam spotkało – przeszło najśmielsze oczekiwania. Poprzebierani, wymalowani rodzice, pokazy taneczne, a przede wszystkich wielki szkolny festyn z potrawami, degustacjami, pokazami, konkursami.

W samej zabawie piłkarskiej – Holandia przegrała ze Słowenia dopiero w finale grupy starszej, w młodszej, w meczu o tytuł, zmierzyły się drużyny, które turniej rozpoczęły nieoczekiwanie od porażek. Z grupy wyszły zgodnie na miejscach drugich, a w decydującym o złocie meczu Paragwaj  pokonał Algierię 2:0. 
To jedna z najlepszych imprez na jakich byłam. Dzieci przeżywają Mini Mundial już od września i to świetnie, że wyciągamy je z domów. Tak trzymać – to opinia Agnieszki Godras, byłej kolarki a dziś opiekuna jednej z biorących udział w imprezie ekip.

Przed nami kolejne dwa turnieje w Kaliszu Pomorskim i Dziwnowie – a później już tylko wielki finał w Szczecinie 9 czerwca, na który już teraz gorąco zapraszamy.
  
Mini Mundial 2012 Nowe Warpno 
kategoria III – IV                
1.    Chorwacja                
2.    Peru                    
3.    Argentyna
kategoria V - VI
1.    Peru
2.    Czechy
3.    Urugwaj

Mini Mundial 2012 Dobra Szczecińska
kategoria III – IV                
1.    Paragwaj                    
2.    Algieria                    
3.    Szwecja  
kategoria V - VI 
1.    Słowenia                    
2.    Holandia
3.    Słowacja