Mistrzostwa Świata w biegach Przełajowych Bydgoszcz zdobyli Kenijczycy

Bieganie |

Obawialiśmy się, że uczestnicy Mistrzostw Świata w przełajach po raz pierwszy od 24 lat będą walczyć na śniegu.Na szczęście ostatecznie udało się właściwie przygotować trasy, a w niedzielę zrobiło się nieco cieplej.W takich warunkach zarówno w biegach seniorów, jak i amatorów, setki chętnych mogły rywalizować na tej samej trasie.

Jednak to co ucieszyło nas najbardziej – to wrażenie jakie na gościach zrobił Scottie.Niektóre z reprezentacji uznały go za oficjalną maskotkę zawodów i chętnie się z nim fotografowały.

W głównej rywalizacji kobiet i mężczyzn faworytami byli reprezentanci Afryki.Stawiano tylko pytanie kto tym razem będzie lepszy - Kenia czy Etiopia?Wśród Pań wygrała, a także po trzech latach odzyskała tytuł, Kenijka - Emily Chebet. Jednak sam bieg był bardzo dramatyczny. W połowie stawki na czele znalazła się i długo samotnie prowadziła Etiopka Hiwot Ayalew (piąta zawodniczka ostatnich igrzysk w biegu na 3000 metrów z przeszkodami).Dopiero na ostatnim kilometrze Kenijka zaczęła odrabiać straty i dogoniła Etiopkę zaledwie na ostatnim podbiegu!Wśród Panów na 12 kilometrową trasę ruszyło 102 zawodników z 30 krajów.Pewnie wygrał dwudziestolatek z Kenii - Japhet Kipyegon Korir przed Etiopczykiem Imane Mergą.

Najlepszy z Polaków był Błażej Brzeziński – finiszujący na 29-tej pozycji.Mistrzostwa w Bydgoszczy narobiły nam biegowego smaka.Już tydzień po świętach Wielkanocnych, wraz z Netto i NettoAktywnymi, będziemy przeżywać 40.Maraton Dębno. podczas którego toczona będzie walka o medale Mistrzostw Polski kobiet, policjantów oraz strażaków.Uwaga – zmieniono trasę.Zamiast trzech, mamy teraz cztery pętle, więcej jest także biegania po samym mieście - to ucieszy kibiców najbardziej.