Turniej piłkarski o największym zainteresowaniu medialnym za nami. Mini Mundial 2012 dla Anglii i Serbii

Sport Dla Dzieci |

Nie moglibyśmy zacząć inaczej, jak od podsumowania finałowego turnieju Mini Mundialu. Wyobraźcie sobie, że impreza na tyle spodobała się młodzieży i ich opiekunom, że nie chcieli nawet myśleć o zmniejszeniu liczby spotkań w finale, by dać szansę oglądania wszystkim kolejnych pojedynków na Euro 2012.

Może trudno w to uwierzyć, ale w minioną sobotę dla 320 dzieciaków, dla gmin, dla burmistrzów którzy do Szczecina przyjechali, dla obserwujących spotkania trenerów – byliśmy ważniejsi niż największa w historii naszego kraju impreza - piłkarskie EURO. 
W nagrodę, obok śniadań, medali, emocji zagwarantowaliśmy super pogodę. A potem przez prawie 4 godziny dziewczyny i chłopcy walczyli o prawo gry w ćwierćfinałach.

Tam też ciekawie – w dwóch ćwierćfinałach dopiero rzuty karne decydowały o awansie jednej z ekip. W półfinałach i finałach decydujące okazywały się dogrywki. W sumie blisko seidem godzin wielkich emocji, po których gest triumfu pozostał już na zawsze przy dwóch drużynach: w kategorii klas III- IV Anglii – drużyny z Kalisza Pomorskiego, którą dopingował burmistrz miasta Michał Hypki oraz w kategorii klas V-VI Serbia – reprezentanci Nowogardu.

Najlepsze ekipy zagwarantowały sobie wyjazd na mecz eliminacji mistrzostw świata naszej pierwszej reprezentacji we wrześniu z Mołdawią.  A nagrody, wręcz worki nagród, obok przedstawicieli gmin, sponsora głównego, czyli oczywiście firmy NETTO,  wręczał także Komendant Wojewódzki Policji – generał albo jak wolą inni nadinspektor Wojciech Olbryś.
Dla nas też ważne, że poziom organizacyjny i rozmach przedsięwzięcia znalazł odzwierciedlenie w regionalnych mediach. O finale Mini Mundialu pisały wszystkie największe dzienniki prasowe, pojawili się reporterzy Polskiego Radia Szczecin, nie mówiąc już o kamerze Telewizji Polskiej S.A która wraz z Głosem Szczecińskim i Głosem Koszalińskim, patronowała wydarzeniu.

Do turnieju jeszcze będziemy wracać, za sprawą wielu super zdjęć, które udało nam się w trakcie imprezy zrobić. Ale na pewno jesteśmy dumni, że po ponad miesięcznym graniu dzieciaki nauczyły się dobrego piłkarskiego zachowania. W Szczecinie nie trzeba już było przypominać, że po każdym faulu (a te przecież w piłce są rzeczą normalną) obie strony podają sobie ręce. Szacunek dla rywala to w normalnym pięknym sporcie – rzecz obowiązkowa. Respect!

Mini Mundial 2012 
kategoria III – IV                
1.    Anglia                    
2.    Izrael                    
3.    Bośnia i Hercegowina             
kategoria V - VI
1.    Serbia
2.    Niemcy
3.    Portugalia